Kwiaciarnia internetowa Łodygoteka znajdująca się pod adresem internetowym łodygoteka.pl prowadzona jest przez firmę Plantago Dominika Deręgowska-Marosz z siedzibą przy ul. Brązowej 82/9 , 70-781 Szczecin identyfikująca się numerami NIP 8521682615 oraz REGON 360244594

Postanowienia ogólne:

1. Kwiaciarnia internetowa Łodygoteka prowadzi sprzedaż kwiatów za pośrednictwem sieci internet.

2. Zamówienia od osób kupujących w ten sposób kwiaty i zlecających ich dostawę (Zamawiający) przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej łodygoteka.pl lub przez telefon pod numerem telefonu +48 600 430 575.
Zamówienie powinno wskazywać osobę, do której należy dostarczyć kwiaty (Odbiorca), adres i sugerowany czas tej dostawy oraz dostarczane kwiaty.

3. Dostawy kwiatów realizowane są wyłącznie na terenie miasta Szczecin przez kurierów firmy Plantago Dominika Deręgowska-Marosz .

4. Zamawiający ponosi, prócz ceny kwiatów, dodatkową opłatę za doręczenie określoną w warunkach i kosztach dostawy dostępnych na wymienionej stronie internetowej.

5. Dostawy poza granice miasta Szczecin będą zrealizowane jedynie po wcześniejszym kontakcie i akceptacji telefonicznej przez firmę Plantago Dominika Deręgowska-Marosz i mogą się wiązać z dodatkową opłatą za doręczenie uzgodnioną indywidualnie z Zamawiającym.

6. Wszystkie ceny kwiatów prezentowane na stronie internetowej łodygoteka.pl zawierają podatek od towarów i usług (VAT) i obowiązują w kwocie podanej na tej stronie w momencie składania zamówienia.

7. Zamówienie uznaje się za obowiązujące od momentu dokonania przez Zamawiającego poprawnej płatności przy wykorzystaniu jednej z akceptowanych, zgodnie z zawartym na wymienionej stronie internetowej opisem procedury składania zamówienia, form płatności.

8. Opisy i zdjęcia produktów są własnością firmy Plantago Dominika Deręgowska-Marosz lub zostały przekazane w użytkowanie przez partnerów firmy Plantago Dominika Deręgowska-Marosz .

Zasady doręczenia

1. Kwiaciarnia internetowa Łodygoteka zapewnia dostawę (doręczenie) kwiatów w następującym terminie: w razie złożenia zamówienia w dzień roboczy (rozumiany w niniejszym regulaminie jako dzień niebędący niedzielą ani innym dniem uznanym ustawowo za wolny od pracy) inny niż sobota do godziny 13.00 albo w sobotę lub niedzielę do godziny 11.00 – doręczenie nastąpi tego samego dnia do godziny 19.00, zaś w razie złożenia zamówienia w dzień roboczy inny niż sobota po godzinie 13.00 albo w sobotę lub niedzielę po godzinie 11.00 – doręczenie nastąpi kolejnego dnia roboczego do godziny 12.00.

2. Przesyłki do szpitali, hoteli, firm, banków doręczane są do recepcji lub sekretariatu.

3. Kwiaciarnia internetowa Łodygoteka może skontaktować się telefonicznie z Odbiorcą celem potwierdzenia terminu i adresu dostawy, chyba że Zamawiający nie wyrazi zgody na kontakt Kwiaciarni z Odbiorcą w treści zamówienia.

4. Jeżeli w wyznaczonym przez Zamawiającego czasie dostarczenia przesyłki Odbiorcy nie będzie pod wskazanym adresem, dostawca skontaktuje się z Odbiorcą telefonicznie. W przypadku gdy nie uda się nawiązać kontaktu z Odbiorcą bądź Zamawiający nie wyraził wcześniej zgody na kontakt z Odbiorcą, dostawca skontaktuje się z Zamawiającym. Jeżeli w terminie kolejnego jednego dnia roboczego Odbiorca ani Zamawiający nie wyznaczy nowego czasu dostawy albo jeżeli także kolejna próba dostawy nie przyniesie skutku wskutek wymienionej sytuacji, kwiaciarnia Łodygoteka nie będzie zobowiązana do podejmowania kolejnej próby dostawy, zaś Zamawiający będzie mógł, najdalej kolejnego dnia roboczego, odebrać kwiaty z lokalu tej kwiaciarni, który zostanie mu wskazany, gdy skontaktuje się z tą kwiaciarnią pod numerem telefonu +48 600 430 575.

5. Zmiany w miejscu lub sugerowanym czasie dostawy można zgłaszać telefonicznie pod numerem telefonu: +48 600 430 575, nie później jednak niż 4 godziny przed dotąd sugerowanym terminem doręczenia.

6. Gwarantujemy świeżość kwiatów ciętych przez 3 dni, jeśli będą pielęgnowane w odpowiedni sposób.

7. Kwiaciarnia internetowa Łodygoteka zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w zamówieniu zgodnie z polityką zastępowania produktu.

8. Reklamacje dotyczące umów, których dotyczy niniejszy regulamin, mogą być składane pisemnie pod adresem pocztowym wskazanym na wstępie niniejszego regulaminu albo za pomocą poczty elektronicznej pod adresem lodygoteka@lodygoteka.pl Reklamacja powinna wskazywać co najmniej Zamawiającego, zamówienie i zagadnienie będące jej przedmiotem.

9. Kwiaciarnia internetowa Łodygoteka zastrzega sobie prawo do wykorzystywania podanego adresu e-mail w celach marketingowych własnych produktów, o ile Zamawiający wyraził na to zgodę. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie.

10. Prawem właściwym dla realizacji zakupów w kwiaciarni internetowej Łodygoteka łodygoteka.pl jest prawo polskie, a językiem stosowanym w tym zakresie jest język polski.

Płatności:

Po złożeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na bezpieczną stronę płatności, gdzie możesz wybrać odpowiadający Ci przelew internetowy / kartę. Jeżeli będziesz dokonywał tradycyjnego przelewu z konta lub na poczcie, najlepiej ureguluj swoją płatność na nasze konto:
ING Bank Śląski numer konta: 85 1050 1559 1000 0092 0426 7612 Kwiaciarnia Internetowa Łodygoteka.

 

Polityka zastępowania produktu

Kwiaciarnia Internetowa Łodygoteka dostarcza bukiety zgodne ze wzorami prezentowanymi na zdjęciach na stronie łodygoteka.pl a zamówienie realizowane jest w naszej placówce na terenie miasta Szczecin. Niemniej jednak prosimy mieć na uwadze, że każdy profesjonalny florysta ma indywidualny styl układania kompozycji i doręczane bukiety mogą w minimalnym stopniu odbiegać od swych wzorców prezentowanych na stronie internetowej.

Jeżeli okaże się, że zamówione kwiaty nie są dostępne ze względu na ich sezonowość, kontaktujemy się ze zleceniodawcą i proponujemy nowy skład. W przypadku braku tylko jednego z typu kwiatów wchodzących w skład zamówionego bukietu zastrzegamy sobie prawo do zastąpienia go innym w podobnej tonacji i o tej samej wartości. Tak samo, w przypadku braku jednego elementu dekoracji (np. wstążki w kolorze widocznym na zdjęciu) zastrzegamy sobie prawo do zastąpienia go innym.

Prosimy pamiętać, że prezentowane na ekranie monitora kolory mogą różnić się ( w zależności od kalibracji i konfiguracji monitora bądź urządzenia wyświetlającego) od kolorów w rzeczywistości.

Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby zamówione kwiaty zostały doręczone w formie, stylu i kolorze najbardziej zbliżonym do bukietu, który został wybrany na stronie sklepu internetowego łodygoteka.pl.

 

DNI ROBOCZE do 13.00

Jeżeli złożysz zamówienie na kwiaty w dni robocze (od poniedziałku do piątku) do godziny 13.00,
dostarczymy Twoją przesyłkę do adresata jeszcze tego samego dnia do godziny 19.00.

DNI ROBOCZE po 13.00

Jeżeli Twoje zamówienie otrzymamy po godz. 13.00 w dni robocze (od poniedziałku do piątku),
kwiatowa przesyłka zostanie dostarczona adresatowi następnego dnia do godziny 12.00.

SOBOTA do 11.00

Jeżeli zamówisz kwiaty w sobotę do godziny 11.00, dostarczymy je pod wskazany adres tego samego dnia do godziny 19.00.

W dniach 14 lutego (Walentynki), 8 marca (Dzień Kobiet) oraz 26 maja (Dzień Matki) każdego roku realizacja dostawy przesyłek kwiatowych odbywa się w godzinach od 9:00 do 21:00 bez możliwości wyboru mniejszego przedziału godzinowego.

Dane osobowe

1. Korzystając z usług serwisu łodygoteka.pl, klient zgadza się na dobrowolne podanie danych nadawcy i odbiorcy, niezbędnych do realizacji zamówienia.
2. Serwis łodygoteka.pl, wykorzystuje podane dane jedynie do prawidłowego wykonania zleconej usługi.
3. Dane osobowe nadawcy wykorzystywane są do kontaktowania się z nim w ramach realizacji zamówienia.
4. Jeżeli życzeniem nadawcy jest to aby odbiorca był poinformowany, kto jest nadawcą przesyłki, może wpisać wiadomość i podpisać ją w polu „Treść bilecika”. Wiadomość oraz podpis zostaną dołączone do kwiatów. Jeżeli podpis nie zostanie zapisany przez nadawcę w tym polu, przesyłka pozostaje anonimowa.
5. Dane osobowe odbiorcy przekazywane są kurierowi jedynie w celu realizacji przesyłki.
6. Kwiaciarnia Łodygoteka zastrzega sobie prawo do wykorzystania wszystkich danych osobowych podawanych w zamówieniach w celach marketingowych i operacyjnych jak i badaniach jakości wykonanych usług.